AKF

Bültenler

Bulut Yatırımlarının Geri Dönüşü

Malumunuz bulut teknolojisi, “inovasyona izin veren, pratik ve ekonomik altyapı” vaadi sebebiyle, son yıllarda neredeyse tüm şirketlerin tercih ettiği, esasen oldukça yeni bir çözüm.

Bulutun ilk kullanılmaya başladığı zamanlardan bu yana, belirli bir süre geçti. Ve şimdi işletmeler ve analiz şirketleri, bulut kullanımının fayda/maliyet analizini gerçekçi bir şekilde yapabilcekleri verilere ulaşmaya başladılar.

Vendor Lock-In Ciddi Bir Problemdir

Artık bütün işletmeler, iş dünyasında rekabet avantajı sağlayabilmek için, bir an önce teknolojik bağımlılığının (Vendor Lock-in) yıkıcı etkilerini azaltmak istiyor.

Ancak çoğu zaman, “Teknolojik Bağımlılık” kavramı, birden çok bağımlılık türünden sadece birisi olan “Satıcı Bağımlılığı” na indirgeniyor.

Bilimsel Tarım Toplumu Olabilirmiyiz ?

Grow Lab, bir Rasberry Pi ve kamera ile, toprağa ektiğiniz bitkilerin gelişimine ait tüm dataların toplanabileceği bir ortamı nasıl kuracağınızı öğrendiğiniz bir platform. 

Topluluk üyeleri, bir bitkinin hangi hava koşuluna, hangi nem ve hangi toprak değerlerine ne tür tepki verdiğini analiz edebilecek datayı toplamayı birlikte deneyimliyorlar.

Kurumsal teknoloji trendlerinin her hafta tarafsız bir yorumunu edinmek ister misiniz?

Raporumuza Abone Olun