AKF

Bültenler

Özgür İrademiz Gerçekten Varmı?

Ve geçtiğimiz günlerde Netflix’de gösterime giren, Jeff Orlowski’nin The Social Dilemma adlı belgeseli, şimdiye kadar söylediklerimizin kanıtı niteliğinde.

Çünkü yapım, Facebook, Google, Instagram ve Twitter gibi şirketlerde eskiden çalışmış, ancak vicdanları daha fazla yaptıkları işi sürdürmeye izin vermemiş, çoğu üst düzey yönetici olan kişilerin anlattıklarından oluşuyor.

VMware ve Cloud’un geleceği

Geçtiğimiz gün, Pat Gelsinger ile yapılmış bir söyleşi metnini okudum. Gelsinger, Intel’in eski baş mimarı ve 8 senedir de VMware’nin CEO’su.

Söyleşide kendisine Kubernetes’in gerçekten herkes tarafından kullanıp kullanmadığı, şirketin ürün stratejisindeki açık kaynaklı yazılımın rolü ve veri merkezinde Arm’ın geleceğinin ne olacağı sorulmuş.

Başarının Anahtarı

Çalıştığı işin, kişisel amacına uygun olduğunu söyleyen insanların, uygun olmadığını söyleyenlerle kıyasla, beş kat daha yüksek refah seviyesine sahip olduğunu göstermiş.

Beynimize Kimse Dokunmamalı

Beyne çip takılması konusu, çok uzun yıllardır teknoloji popülistlerini, futuristleri ve komplo teorisyenlerini meşgul ediyor.

Bir taraf, gelecekte insanlığı en müreffeh seviyelere taşıyacağını hararetle savunurken, diğer taraf kıyamet alameti olabileceği görüşünde.

Siber Güvenlik

Bu hafta, Siber Güvenlik dosyamızın ikinci makalesini yayınladık. Çok çalıştık, ama değdi.

Gelecek için “Bilgisayar Mühendisliği” Okumak?

Türkiye’de, bu haftanın sonuna kadar milyonlarca kişi, hayatları için çok önemli bir seçim olan Üniversite tercihini yapacak.
Klasik ve sosyal medyada da, günlerdir bu konuda haberler yapılıyor. Bilen bilmeyen herkesin ağzından, “yapay zeka, teknoloji, gelecek” vs. sözleri düşmüyor.

Kurumsal teknoloji trendlerinin her hafta tarafsız bir yorumunu edinmek ister misiniz?

Raporumuza Abone Olun