AKF

Türkiye'de IT'ci Olmak Yalnız Olduğunuz Anlamına Gelmez

Bilgi Teknolojileri(IT), giderek daha fazla insan için “hayali kurulan ideal meslek” olarak tanımlanıyor. Bu uzun süredir böyle. Çünkü IT insanlığa, geleceğe tam olarak uyum sağlama, orada var olabilme ve hatta onu yaratma özgürlüğünü veriyor.

Ama her zaman söylediğimiz gibi:

“Mesleğimizin sahip olduğu önem, bize bir “gül bahçesi” vadetmiyor.” 

Zira, çoğu zaman doğru yönde ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz güvenilir tavsiye ve desteği bulmak oldukça zor.

Ayrıca, ne kadar iyi niyetle ve sıkı çalışırsanız çalışın, birçok durumda el yordamıyla yönünüzü bulmaya çalışırken, ya bir firmanın satış kölesine dönüşüyor, ya da yaşanan tüm olumsuzlukların tek günah keçisi ilan ediliyorsunuz.

Hal böyleyken, sizinkine benzer bir yolda yürüyen, benzer düşünen yada sizden önce o yollardan geçmiş insanlarla bağlantı kurmak oldukça önemli.

Çünkü, ancak bu insanlarla  iletişim halindeyken yazdığınız programın, kurduğunuz/yönettiğiniz  sistemin ayakta kalmasına ve gelişmesine yardımcı olacak temel stratejiler, taktikler ve teknoloji hakkında işe yarar bilgileri edinebiliyorsunuz.

“Açık Kaynak Fikirler Topluluğu”  işte tam da burada devreye giriyor.

Biz, sorgulayıcı, vizyoner, inovatif ve başarılı olmak için birbirini eğiten ve destekleyen IT’cilerden oluşan bir topluluğuz. Aramızda parlak başarılara imza atmış profesyoneller de var, henüz üniversiteye yeni girmiş ve yolun başında olanlar da…

Açık Kaynak Fikirler İletişim Platformu

Birer IT’ci olarak hepimizin, teknolojik gelişmeler konusunda güncel olmak zorunluluğumuz var.

Ve bu zorunluluk, teknolojinin gelecekteki yönünü doğru belirlemekle, iyi bir vizyonla, alınacak eğitimlerle, kurulan diyaloglarla, tarafsız ve sorgulayıcı fikirlere ve yeni bilgilere ulaşabilmekle ilgili…

Geçmişte hepimiz, sosyal medyanın bize bu kaynakları sağlayacağını düşündük. Ancak şu anda geldiğimiz noktada, “bizi kendi ürünü yapmak isteyen” bu platformların, beyin ölümünün gerçekleştiğini görüyoruz.

Dolayısıyla Whatsup da dahil olmak üzere, sosyal medya tamamıyla kaçınılması gereken bir yer.

Bunların yerine, kurduğumuz Açık Kaynak Fikirler İletişim Platformu’nu size, geniş ve zehirli sosyal medya sitelerinin güvenli bir alternatifi olarak sunuyoruz. 

Topluluğumuzun tüm üyeleri, işlerini ve kendilerini geliştiren, anlamlı bir deneyim sağlayan, daha küçük ve daha samimi bir dijital alanda bir araya geliyor.

Burası, gelişmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz, koçluk, bağlantı ve topluluğu kazanırken, benzer düşünen akranlarla etkileşime girebileceğiniz ve gerçekten kendiniz olabileceğiniz bir yer…

Mesajlaşma Platformumuzun Sağladığı Avantajlardan Bazıları:

Açık Kaynak Fikirler Mesajlaşma Platformunun içinde her zaman yeni bir şeyler bulacaksınız. Çünkü, herhangi bir zamanda ihtiyacınız olan şey haftadan haftaya ve aydan aya değişecek. Buna rağmen,  her zaman çeşitli zorluklarınız ve hedefleriniz için doğru kaynaklara ve doğru insanlara ulaşabileceksiniz.

Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda, Mesajlaşma Platformumuza yeni özellikler ekleyebiliyor, yeni sohbet odaları açabiliyor veya özel bir konuda tartışabliyoruz.

Aşağıda üyeliğinizin ilk gününden itibaren elde edeceğiniz avantajlardan bazıları yer alıyor:

  Eğitim Avantajları

  • Açık Kaynak Fikirler Eğitim Platformumuzda bulunan Linux101, Docker, Kubernetes  vb. eğitimlerimiz hakkında yeni duyuruları görebilir, ilgilendiğiniz konuyla ilgili sohbet odası açabilir ve canlı tartışma ve danışma ortamlarına katılabilirsiniz.

  • IT ve İş  Dünyası hakkında seçilecek bir konu/beceri/araç üzerine atölye çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

  • Profesyoneller ile yapılacak Soru-Cevap etkinliklerine katılabilirsiniz.

  • Topluluk üyelerine istedikleri takdirde kendi uzmanlık alanları hakkında sunum yapabilme imkanı.

  • Ek çalıştaylar ve seminerler.

  • İndirim Kuponlarına ulaşım.

 Topluluk Desteği Avantajları

  • Soru sormak, danışmak ve kaynakları paylaşmak için uygun ortam

  • Üyeler ve eğitmenlerle iletişim kurmak için özel mesajlaşma sistemi.

  • Üyelerle ağ kurmak için canlı sohbet ortamı.

Bunlara ulaşabilmek için, aşağıda sizinle paylaştığımız Discord erişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Kurumsal teknoloji trendlerinin her hafta tarafsız bir yorumunu edinmek ister misiniz?

Raporumuza Abone Olun