Teknoloji ve İş Dünyasının Önceden Bilinmesi Gereken Eğilimleri

Merhaba, hoş geldiniz!

Ben Şenol Çolak, Açık Kaynak Fikirler’in kurucusuyum. Eğer, gösterişli üçüncü şahıs biyografimi okumak istiyorsanız, aşağıda mevcut.

Ama önce, Açık Kaynak Fikirler’in size nasıl yardımcı olabileceği hakkında konuşalım. Burada yaptığımız şey, bilişimciler, iş insanları ve yöneticiler için, teknoloji ve iş dünyasının gelecekteki yönelimleri hakkında bilgi, yorum ve on line eğitim sağlamaktır.

Burada okuyacağınız her makale, popülizm ve reklamdan uzak, tamamen tarafsız saf gerçeğe dayanır.

Günümüzde güncel, gerçek ve tarafsız bilgiye ulaşmanın çok zor olduğunu biliyoruz.

“Teknoloji ve iş dünyası ile ilgili herhangi bir konuda bilgi almak istediğinizde, ya belirli firmalara ait ürün tanıtımları ile, ya da gerçek veriye dayanmayan, arama motorlarında en üstte yer kapmak için popülizmi fazla kaçmış, üstelik çoğunlukla tarihi geçmiş haberlerle karşılaşıyorsunuz… 
Bu bilgilerle kariyerinize yön veremezsiniz! “

Çünkü, yarının dünyasında başarılı olmak için yaptığınız işi sürdürülebilir kılmanız gerekiyor. Bu da Dünya’yla eşzamanlı hareket edebilmeyi, sektörü doğru koklayabilmeyi ve yönelimlere göre kariyer yatırımı planlamanızı gerektiriyor.

Gelecekte sürdürülebilir başarı için, gerçek bilgi ve yorumlara trend olmadan önce ulaşmanız gerekiyor.

Açık Kaynak Fikirler’de yayınlanan makaleler, Dünya’nın en önemli teknoloji ve ekonomik araştırma kurumlarının , teknolojiye yön veren dünya devi şirketlerin, konusunda söz sahibi uzmanların güncel event, rapor, yayın ve görüşlerinin yakın takibi, karşılaştırılması ve yorumlanması üzerine hazırlanır.

Ayrıca, haftalık bir, e-posta bülteni ve (henüz hazırlık aşamasında olan) ücretsiz bir linux eğitimimiz var. Hepsi size gelecekte başarılı olmanız için gereken tavsiye ve kaynakları sunmak üzere tasarlandı.

Açık Kaynak Fikirler” topluluğuna katılın

Misyonumuz, hızla gelişen teknoloji ve yatırım dünyasının dinamikleri hakkında size ihtiyacınız olan gerçek ve tarafsız bilgiyi zamanında ulaştırmak ve böylece işinizi geleceğe uyumlu, başarılı ve sürdürülebilir kılmanıza yardımcı olmaktır.

Her şey özgürlükle ilgili

Aslında, burada yapmaya çalıştığımız şey, günümüzün devasa pazarlama dünyasında, büyük sermaye sahiplerinin kölesi olmadan, işinizle ilgili geleceğe yönelik doğru adımlar atmanızı sağlamak .

“Açık Kaynak Fikirler”, Bilişim dünyasındaki “Açık Kaynak” kavramına dayanıyor. Yani tıpkı açık kaynak kod’un özgürce dolaşımı gibi, gerçek bilginin de herkes tarafından ulaşılabilir olması, parayla satılmaması ve her zaman geliştirilmeye açık olmasını hedefledik. Bu anlamda, makalelerimize ve eğitimlerimize yapacağınız her türlü yorum ve soracağınız her türlü soru topluluğumuz için çok önemli.

Bize katılın ve teknoloji ve iş dünyasının gelecekteki eğilimlerini öğrenmeye başlayın.

Yarının iş dünyasında başarıyı yakalayabilmek için ihtiyacınız olan bilgileri almak ve Açık Kaynak Fikirler’den en iyi şekilde yararlanabilmeniz için topluluğumuza katılmanızı isterim.

Başlamanın en iyi yolu, ücretsiz e-bültenimize üye olmanız ve (tamamlandığında) ücretisiz Linux eğitimimizi almanızdır. Tümü orijinal olan makalelerimizde, size bir avuç tarihi geçmiş, yetersiz, aşırı popülist bulvar gazetesi haberi değil, profesyoneller tarafından yorumlanmış, gerçek ve tarafsız gerçekten işinize yarayabilecek bilgiyi sunuyoruz.

Ayrıca işinizi sürdürülebilir kılmanıza faydası olabilecek, kitap, e- kitap, podcast, You Tube videosu, web sitesi ve makale önerileri de alacaksınız.

Uğradığın için teşekkürler, umarım bize katılırsın.

Şenol Çolak Hakkında

 

Şenol Çolak, herşeyi sorgulayan tutkulu bir mühendis, sinema tutkunu, akvartist, girişimci ve elbette “Açık Kaynak Kod”cudur.

Şenol, kariyerine 1995 yılda “Bilgi İşlem Sorumlusu” olarak başladı. Zaman içinde çeşitli şirketlerde yazılım mühendisi, sistem mühendisi, IT müdürü, CTO ve CEO gibi birçok farklı ünvanla çalıştı. Türkiye ve Almanya’da Startup lardan başlayarak orta ve büyük ölçekli birçok şirketin IT altyapısını kurdu, danışmanlık verdi ve yönetti.
25 yıllık tecrübesiyle, şu günlerde, Berlin’de AI (yapay zeka) tabanlı bir sistem yönetim ürünü olan nSRVS’ı geliştiriyor ve şirketi Nucleuss’un kuruluş çalışmalarıyla ilgileniyor.

Linkedin‘den detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Fikirlerinizi Şenol’a buradan ulaştırabilirsiniz.